^Powrót na górę

Nabożeństwo Majowe w Rudzie

W dniu 17 maja, przy figurze Matki Bożej obok gimnazjum w Rudzie odbyło się Nabożeństwo Majowe. Licznie zebranych mieszkańców i gości w śpiewaniu Litanii Loretańskiej wspierał zespół "Jarzębina" z Dziurowa. W Majówce uczestniczyła między innymi Wójt Gminy Brody Marzena Bernat. Na zakończenie błogosławieństwa zebranym udzielił Ksiądz Wojciech Zdon, proboszcz z Krynek.

Jarzębina na Dniu Seniora w Lubieni

27 listopada 2014 roku Zespół "Jarzębina zaśpiewał dla zgromadzonej publiczności na Dniu Seniora w Szkole Podstawowej w Lubieni. Kilkadziesiąt osób żywiołowo odebrało koncert zespołu. Zespół odwszięczył się śpiewając jeszcze kilka piosenek w czasie spotkania przy herbatce. Należy dodać, że "Jarzebina" tego samego dnia wystąpiła również w Domu Pomocy Społecznej "RELAKS" w Brodach Górkach dla przebywających tam pensjonariuszy.

 

ZESPÓŁ "JARZĘBINA" Z DZIUROWA

Zespół "Jarzębina" z Dziurowa powstał po rozpadzie zespołu "Dziurowianki" w 2009 roku. Śpiewa w nim 7 kobiet. W repertuarze ma głównie piosenki biesiadne i folkowe. Nie stroni rowniez od piosenek ludowych. Aktualnie z zespołem współpracuje instruktor Marek Basa.

 

Zdjęcia z imprez w czasie których występował zespół "Jarzebina" z Dziurowa:

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.