^Powrót na górę

Warsztaty w przedszkolu

Kilka pań z zespołu "Echo Adamowa" przeprowadziło 7.04.2017 r. specjalne warsztaty dla przedszkolaków w Stawie Kunowskim. Panie pokazały maluchom jak robi się palmę wielkanocną oraz jak wykonać proste ozdoby z bibuły i innych materiałów. Zaśpiewały również przedszkolakom ludowe piosenki, w których występowała świętokrzyska gwara. Później zespół wziął udział w specjalnym przedstawieniu przygotowanym przez uczniów z klas od I do IV Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim, w którym przedstawione zostały tradycyjne zwyczaje związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Tam też zespół dał krótki koncert.

Pracowity "Dzień Kobiet" dla Zespołu "Echo Adamowa"

Zespół "Echo Adamowa" pracowicie świętował "Dzień Kobiet". Najpierw 8.03.2017 roku wystąpił w Hotelu "Senator" na okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym przez Związek Emerytów i Rencistów zrzeszający byłych policjantów i policjantki. Zespół w dwóch odsłonach zaśpiewał wiązankę piosenek ludowych i popularnych przebojów.

Natomiast 9.03.2017 roku wystąpił przed kobietami zgromadzonymi w Świetlicy w Kuczowie.

Nagrody dla ludowych śpiewaków z gminy Brody

W sobotę 11 czerwca 2016 roku, w Parku Miejskim w Kielcach odbył się Koncert Laureatów XL Buskich Spotkań z Folklorem. W kategorii solistów, przyznano trzy równorzędne nagrody, a jedną z nich otrzymała Pani Wiesława Kiełek z zespołu "Jarzębina" z Dziurowa. Natomiast w kategorii zespołów śpiewaczych drugie miejsce zajął zespół "Echo Adamowa". Na uroczystości wręczenia nagród, obecna była Pani Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

Echo Adamowa na Marszu Różowej Wstążeczki

24 maja 2016 roku w Starachowicach odbył się Marsz Różowej Wstążeczki zorganizowany przez Klub Amazonek. Aktywnie uczestniczył w tej imprezie zespół "ECHO ADAMOWA", który wystąpił m.in. na scenie pod skałkami. Również Asia Kumek pochodząca z naszej gminy, wystąpiła w programie artystycznym.


Głosuj na Echo Adamowa

Koło Gospodyń Wiejskich "Zespół ECHO ADAMOWA" zostało nominowane w konkursie na najlepsze koło KGW w powiecie starachowickim za 2015 rok. Głosowanie na stronie Echa Dnia. Link do artykułu z formularzami głosowania: Głosowanie

Głosowanie trwa do 21 października. Powalczmy wspólnie o głosy dla Zespołu, aby znalazł się w TOP 10 województwa świętokrzyskiego bo na to zasługuje.

ECHO ADAMOWA w Brukseli

W dniach od 27 września do 2 października bieżącego roku, Zespół Śpiewaczy Echo Adamowa przebywał w Belgii na zaproszenie Pani Europoseł Beaty Gosiewskiej. Wielkim wydarzeniem w tej artystycznej wyprawie była wizyta w Europarlamencie w Brukseli. Po zapoznaniu się z pracą europarlamentarzystów i zwiedzaniu pięknego, ogromnego gmachu, nadszedł czas na krótki koncert. Wszyscy obecni ze wzruszeniem słuchali pieśni ludowych naszego regionu, a najbardziej łzy wyciskały "Polskie kwiaty". Wreszcie nadszedł czas na wspólne zdjęcia z panią Beatą Gosiewską, z widokiem na piękną salę obrad Parlamentu Europejskiego, a także w szczególnym miejscu - pod baldachimem wszystkich flag państw członkowiskich Unii Europejskiej.

     

Czytaj więcej...

Występ w Radiu Kielce

Miłośników muzyki ludowej i fanów zespołu ECHO ADAMOWA zapraszamy w najbliższą niedzielę 11.10.2015 r. do wysłuchania audycji, która będzie nadawana w Radiu Kielce o godz. 5.45 (rano). Choć to wczesna pora ale myślę, że radiosłuchaczy z naszej gminy przy raioodbiornikach nie zabraknie.

Echo Adamowa w Sejmie

Na zaproszenie Pana Posła Krzysztofa Lipca, Zespół "Echo Adamowa" wraz z grupą zespołów z gminy Mirzec, 11 września 2015 r. odwiedził Sejm RP. Była okazja do zwiedzenia budynku jak również do wspólnego śpiewania ludowych piosenek.

"Echo Adamowa" w Domu Dziecka w Stawie Kunowskim

Zespół "Echo Adamowa" odwiedził 9.12.2014 r.  podopiecznych Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Stawie Kunowskim. Przywiózł dzieciom słodycze i zabawki zebrane w czasie spotkania wigilijno-świątecznego w Szkole w Adamowie, które odbyło się 6.12.2014 r. Zespół zaśpiewał kilka pastorałek, dzieci odwdzięczyły się swoim występem. Mamy nadzieję, że dostarczone prezenty sprawią podopiecznym placówki wiele radości.

Tradycje powracają z Echem

To tytuł projektu, który realizowany jest w Adamowie z inicjatywy Zespołu "Echo Adamowa". Przez kilka spotkań mieszkańcy Adamowa i innych miejscowości będą spotykać się na zajęciach w Szkole w Adamowie aby wykonywać tradycyjne ozdoby choinkowe i przygotowywać tradycyjne potrawy świąteczne. Kulminacją będzie spotkanie wigilijno-mikołajkowe w dniu 6 grudnia 2014 roku. Należy podkreślić, że w ostatnim czasie, społeczeństwo Adamowa przejawia dużą aktywność dzięki założonemu niedawno stowarzyszeniu "Nasz Adamów". Dzięki tej współpracy do lokalnej społeczności trafiły dwa granty po 5000 zł przyznane przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój ze Środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Zachęcamy inne stowarzyszenia i grupy nieformalne z naszej gminy po sięganie po to środki na prowadzenie różnych projektów.

ZESPÓŁ "ECHO ADAMOWA"

Zespół "Echo" powstał w Adamowie w 2002 roku. W skład zespołu wchodzi aktualnie 8 kobiet i 1 mężczyzna. Zespół śpiewa na imprezach lokalnych jak i poza terenem gminy Brody. Zdobywał również nagrody i wyróżnienia w konkursach i festiwalach folklorystycznych. Aktualnie z zespołem współpracuje Piotr Gąsowski.

  

 

 

 

Zdjęcia z imprez w których brał udział zespół "Echo Adamowa" w minionych latach:

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.