^Powrót na górę

"Brodowianki" na XV-leciu DPS w Kałkowie-Godowie

10 września 2015 roku Zespół "Brodowianki" wziął udział w obchodach XV-lecia Domu Ludzi Starszych im. Sue Ryder w Kałkowie-Godowie. W części oficjalnej, zespół zaśpiewał kilka piosenek ludowych, natomiast w czasie poczęstunku w ogrodzie DPS-u, wystąpił w programie biesiadnym i rozrywkowym, porywając niektórych pensjonariuszy i gości do tańca.

 

Wielki sukces Marty Zawłockiej

Marta Zawłocka z zespołu śpiewaczego "BRODOWIANKI" odniosła wielki sukces w XXXIX Buskich Spotkaniach z Folklorem. W kategorii śpiewaków solistów zdobyła nagrodę Radia Kielce im. Haliny Szelestowej, czyli najwyższe wyróżnienie tego Festiwalu. Śpiewaczce serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że nigdy dotychczas artysta ludowy z gminy Brody nie osiągnął tak prestiżowego wyniku. Gratulujemy również instruktorowi Markowi Basie, który przygotował do występu naszą artystkę. Warto podkreślić, że Marta Zawłocka wystąpi również na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym n.Wisłą w dniu 27.06.2015 r.. Jest to jeden z najważniejszych tego typu festiwali w Polsce.

Wigilia z "Echem" w Adamowie

Zespół "Echo Adamowa" jako beneficjent dotacji na realizację projektu "Tradycje powracają z Echem", zorganizował dla mieszkańców Adamowa i gości spotkanie wigilijno - kolędowe w Szkole Podstawowej w Adamowie w dniu 6.12.2014 r. Przybyło ponad 130 osób. Uczestnicy symbolicznie przełamali się opłatkiem, wysłuchali opowieści na temat dawnych tradycji świątecznych oraz wspólnie śpiewali kolędy. Oprócz zespołu "Echo Adamowa" koncert pastorałek zaprezentował również zespół "Jarzębina" z Dziurowa. Goście mogli skosztować różnorodnych potraw wigilijnych przygotowanych przez organizatorów. W czasie imprezy zbierane były prezenty i słodycze dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Stawie Kunowskim. Na zakończenie wszyscy obecni zostali obdarowani czekoladowymi Mikołajkami.

ZESPÓŁ ŚPIEWACZY "BRODOWIANKI"

Zespół "Brodowianki" wywodzi się bezpośrednio z Zespołu Ludowego "Brodowianie" działającego w gminie Brody w latach 80-tych. Aktualnie w zespole śpiewa 7 kobiet.  Repertuar zespołu jest bardzo szeroki - od piosenki biesiadnej, poprzez przeboje muzyki "folk", aż po repertuar ludowy. Zespół wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia na przeglądach i festiwalach piosenki, które odbywają się na terenie województwa świętokrzyski. Z zespołem współpracowało przez ostatnie lata kilku instruktorów. Aktualnie instruktorem zespołu jest Piotr Gąsowski.  

Brodowianki z palmą wielkanocną przed procesją w 2010 r.

Przegląd pieśni wielkopostnych w Kościele w Adamowie

Majówka w Adamowie                                

Eliminacje do Buskich Spotkan z Folklorem w Ciekotach w 2009 r.

Wieczór Kolęd w Kościele w Adamowie w styczniu 2011 r.

Zespół "Brodowianki" w czasie występów na różnych innych imprezach które odbyły się w minionych latach:

 

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.