^Powrót na górę

Zajęcia koordynacyjno-ruchowe

LOGOŚwietlica Styków - to tutaj, dzięki odpowiedniemu nakładowi pracy, został wytworzony w ostatnich latach przyjazny ekosystem, sprzyjający powstawaniu wielu lokalnych inicjatyw - zwłaszcza wśród seniorów. Jedną z takich inicjatyw, są zajęcia koordynacyjno-ruchowe. Odbywają się one w świetlicy w Stykowie w czwartki. Pierwsze ćwiczenia, rozpoczęły się 21 lutego 2019 roku.

To właśnie tutaj, ponad trzy lata temu, zawiązała się Grupa Alle Babki. A w końcówce roku 2019 z inicjatywy działających tu już osób, powstało Koło Gospodyń Wiejskich o takiej samej, wdzięcznej nazwie. I to tutaj od stycznia 2019 roku, dzięki wsparciu Gminy Brody, powstaje Klub Seniora w którym trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki oraz piątki), spotykają się seniorzy.

Jedną z ostatnich inicjatyw tych energicznych i pełnych humoru osób (oprócz ćwiczeń Zumby), są również czwartkowe spotkania na zajęciach koordynacyjno-ruchowych, które prowadzone są pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Zajęcia te, odbywają się w świetlicy w czwartki wieczorem. Początek o 18.00 lub o 18.30 (godzina rozpoczęcia następnych zajęć, podawana jest na ostatnich ćwiczeniach. Informację uzyskać można również u instruktora świetlicy lub w klubie seniora).
Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pań i panów, którzy z nich korzystają. Sala świetlicy, wypełniona jest po brzegi chętnymi do ćwiczeń.
Można w ich trakcie, bardzo dużo dowiedzieć się o fizjologi organizmu, mechanizmach ruchu i funkcjach układu mięśniowego i szkieletowego człowieka. Ich wpływie na komfort naszego życia i na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. To naprawdę cenna i praktyczna wiedza. A indywidualne podejście fizjoterapeuty do każdego uczestnika zajęć, daje świetne wyniki. Częste wybuchy śmiechu i żartów u uczestników zajęć, świadczą o dobrej atmosferze jaką udało się tutaj zbudować. Dystans i humor z jakim podchodzą do siebie i swoich dokonań uczestnicy ćwiczeń jest cennym dodatkiem do zajęć - przecież śmiech wydłuża życie. A na zdjęciach poniżej, można obejrzeć małą cząstkę opisywanych działań.

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.