^Powrót na górę

Prosta Akcja Wigilijna '2018 - RUSZYŁA!

PAW 157 pxsCoroczna pomocowa akcja z gminy Brody o wdzięcznej nazwie PAW, rozpoczęła już swoje działania. Spłynęły pierwsze dwa listy.
Będziemy je systematycznie zamieszczać na tej stronie internetowej z kolejnymi numerkami. Na pierwszy ogień, pójdą numery 004 oraz 005, a są to dwie maleńkie prośby.

Idea akcji, narodziła się w naszej gminie Brody w grudniu 2015 roku. Otrzymaliśmy wtedy 3 listy. Dwa z nich, udało się wtedy zrealizować - nie w całości ale jednak i to cieszy! Możemy więc śmiało powiedzieć, iż akcja ma około 66% skuteczność. A to fajne :)

Ważność listów o numerach 001, 002, 003 z roku 2015 już wygasła. Ich realizację, można jednak obejrzeć np. TUTAJ.

W 2017 roku, Prosta Akcja Wigilijna nie odbyła się z różnych powodów.

W 2018 roku, Prosta Akcja Wigilijna mając już 3 lata, wystartowała więc właściwie dopiero po raz drugi. Lecz już z niewielkimi rumieńcami i sukcesami na starcie. Te rumieńce i sukcesy, to przybycie dwóch nowych Wolontariuszek do PAW'u. A są nimi Ewa i Ania (i tu trochę prywaty - Ania ma imieniny 26-go lipca, a Ewa 24-go grudnia. Przy okazji, pozdrawiam ciepło Radio Ostrowiec - naprawdę nieźle grają (środa 5 grudnia, 8-11:10 ;).

Mamy więc teraz 3 miejsca na terenie gminy Brody w których działają Wolontariusze Prostej Akcji Wigilijnej w 2018 roku.

Do tej pory, wszystkie działania PAW'u, zasilała praca jednego Wolontariusza. Od tego roku (2018), mamy już ich troje - jest moc! Zapraszamy do nas ciepło i Ciebie, może to właśnie Twoje miejsce..? :)

A kto może zostać Wolontariuszem Prostej Akcji Wigilijnej?
Każdy.
Każdy, kto czuje i rozumie potrzebę świadczenia dobra innym, komu bliska jest ta idea i kto będzie przestrzegał kilku prostych zasad, według których działa PAW.

Od dzisiaj, Wolontariusze Prostej Akcji Wigilijnej, działają w trzech miejscach na terenie naszej gminy Brody.

A są to:

1. Biblioteka w Brodach - Ania oraz Ewa   (od poniedziałku do piątku - w godz. 9:00-17:00),

2. Świetlica CKiAL w Stykowie - Szymek   (wtorki, czwartki, piątki - w godz. 13:00-20:00),

3. Świetlica CKiAL w Krynkach - Szymek   (poniedziałki i środy - w godz. 13:00-20:00).

 Zapraszamy.

Ps. Prosta Akcja Wigilijna (w skrócie PAW), to rodzimy, oryginalny i ekologiczny miejscowy produkt, pochodzący z naszej przeuroczej gminy Brody.
Co do Logo Prostej Akcji Wigilijnej. Został nią ze zrozumiałych względów paw z początków Państwa Polskiego, bity na denarach typu Princes Polonie, przez naszego wielce zacnego władcę Bolesława Chrobrego.
Ten ptak, był w tamtych czasach uważany za symbol nieśmiertelności, ponieważ jego mięsiwo, nadawało się do spożycia nawet po roku przechowywania (ależ mieli żołądki Ci nasi wojowie, a jak walczyli!! ;).
Analogie nasuwają się tutaj same. To co staramy się uskuteczniać w Prostej Akcji Wigilijnej, to dobro. A ono jest nieśmiertelne. Trudno je przedstawiać graficznie. A ponieważ Logos jest niezbędny w każdym skutecznym działaniu, dlatego sięgnęliśmy do mądrości tych, których działania zweryfikowała już pozytywnie historia.

Nie jesteśmy pierwsi w tym działaniu. Dzisiaj oglądamy ten symbol np. na rewersie banknotu NBP o wartości 20 zł. I tu powstał nowy ciekawy pomysł - wirtualna waluta Prostej Akcji Wigilijnej! ;) Jak się bawić, to się bawić - na całego! W końcu to mój świat :) Mogą być walutą "smocze łzy" czy inne yangi (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, a niewtajemniczeni pogmerają kursorem na allegro lub na wolframie alpha i też się dowiedzą), może być więc i taki przelicznik ułatwiający nam pracę w PAW'yu. Posłuży nam on tu do "wycenienia ciężaru" listów do Świętego Mikołaja. Mamy się przecież bawić :D A więc pomagając, bawimy się!!!

Miał swój świat Mr. Sapkowski, George Lucas, John Tolkien czy Robert Kościuszko, możemy więc śmiało mieć go i my! :) W myśl powiedzenia klasyka - "Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie". Nie ujmując oczywiście nic tej pierwszej ;)

Tak właściwie, to my łączymy trzy światy w których działamy: cybernetyczny, wirtualny i realny. Podobnie jak Wojownik Trzech Światów z niezłej książki Roberta Kościuszko. Jak to był uprzejmy doprecyzować kolejny klasyk: "Przypadek.....?!?" Zobaczymy :D!

Wracając do rzeczywistości i nie rozdrabniając się, powiem jeszcze: algebra!

Prośbę autora listu zawarta w liście nr 004 (opublikujemy wkrótce), wyceniamy na 3-6 PAW'i. Paw znajduje się na dwudziestozłotówce. Więc jedno 20 zł, niech ma wartość jednego "pawia". 1PAW = 20 zł. Logiczne :)

Działając w PAW w skali piko, staramy się kontynuować Idee naszych Wielkich Przodków, zabiegających dzielnie w naszej Ojczyźnie o dobro dla każdego Jej obywatela. Do działania napędza nas muzyka. Nie odbiegamy w tym od naszych protoplastów sprzed wieków, patrz - Gaude Mater Polonia :)

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.