^Powrót na górę

Klub Seniora i pączki

LOGOW dniu 28.03.2019 r. w Tłusty Czwartek w Klubie Seniora w Stykowie, spotkała się przy stole kilkunastoosobowa grupa znajomych, aby w miłej atmosferze, zgodnie z tradycją i pączkiem w ręku, pożegnać karnawał. Oprócz słodkości i pączków na stole nie zabrakło własnoręcznie przygotowanych przez uczestników przyjęcia smakołyków kulinarnych. Czwartkowe spotkanie już za nami, tak jak i ostatnie dni zabaw przed Wielkim Postem.

Czytaj więcej...

Zajęcia koordynacyjno-ruchowe

LOGOŚwietlica Styków - to tutaj, dzięki odpowiedniemu nakładowi pracy, został wytworzony w ostatnich latach przyjazny ekosystem, sprzyjający powstawaniu wielu lokalnych inicjatyw - zwłaszcza wśród seniorów. Jedną z takich inicjatyw, są zajęcia koordynacyjno-ruchowe. Odbywają się one w świetlicy w Stykowie w czwartki. Pierwsze ćwiczenia, rozpoczęły się 21 lutego 2019 roku.

Czytaj więcej...

Walentynki w Stykowie

LOGOW dniu 14 lutego 2019 r. w świetlicy w Stykowie, prężnie działające tu już czwarty rok panie z grupy Alle Babki, świętowały Walentynki. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor CKiAL Tomasz Margula oraz zaproszeni goście.
W czasie uroczystości, uczestnicy i goście czytali głośno strofy poezji romantycznej. Były to wiersze Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana, Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Kazimierza-Przerwy Tetmajera oraz teksty z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian.

Czytaj więcej...

Prosta Akcja Wigilijna - list (5)

3788hh3W dniu 12 XII 2015 roku, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej wraz z Partnerami, uruchomiło przedsięwzięcie pod nazwą "Prosta Akcja Wigilijna". Dzisiaj przedstawiamy kolejny, piąty już list do Świętego Mikołaja, oczekujący na swoją realizację. Życzymy Ci powodzenia i zapraszamy do współpracy w tym dziele. Więcej o akcji, znajdziesz w linku tutaj: PROSTA AKCJA WIGILIJNA. Dobro powraca. I to ma sens!

Czytaj więcej...

Prosta Akcja Wigilijna - list (4)

004 PRG 160W dniu 12 XII 2015 roku, Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej wraz z Partnerami, uruchomiło przedsięwzięcie pod nazwą "Prosta Akcja Wigilijna". Dzisiaj przedstawiamy kolejny, czwarty już list do Świętego Mikołaja, oczekujący na realizację. Życzymy Ci powodzenia i zapraszamy do współpracy w tym dziele. Więcej o akcji, znajdziesz w linku tutaj: PROSTA AKCJA WIGILIJNA.  Dobro powraca. I to ma sens!

Czytaj więcej...

Prosta Akcja Wigilijna '2018 - RUSZYŁA!

PAW 157 pxsCoroczna pomocowa akcja z gminy Brody o wdzięcznej nazwie PAW, rozpoczęła już swoje działania. Spłynęły pierwsze dwa listy.
Będziemy je systematycznie zamieszczać na tej stronie internetowej z kolejnymi numerkami. Na pierwszy ogień, pójdą numery 004 oraz 005, a są to dwie maleńkie prośby.

Idea akcji, narodziła się w naszej gminie Brody w grudniu 2015 roku. Otrzymaliśmy wtedy 3 listy. Dwa z nich, udało się wtedy zrealizować - nie w całości ale jednak i to cieszy! Możemy więc śmiało powiedzieć, iż akcja ma około 66% skuteczność. A to fajne :)

Czytaj więcej...

Ferie w Świetlicy w Stykowie i Krynkach

W czasie ferii w Świetlicy w Stykowie, podopieczni najczęściej korzystali z gier i zabaw świetlicowych oraz komputerów

Grupa ALLE BABKI w czasie fierii gościła Kabaret "Z Różą" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Starachowic oraz obejrzała film pt. "Bóg nie umarł 2" W Krynkach uczestnicy zajęć najchętniej malowali kolorowanki oraz korzystali ze stanowisk komputerowych Ferie w Świetlicy w Stykowie zakończyły się teatrzykiem dla dzieci pt. "Bocian i Żabka" w wykonaniu aktorów z Krakowa oraz projekcją filmu dla osób dorosłych

Wieczór z Wyspiańskim

W piątek 17 listopada, działająca przy Świetlicy w Stykowie grupa ALLE BABKI zorganizowała wieczorek poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego, który był patronem tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. 21 pań, które uczestniczyły w tym spotkaniu, czytały fragmenty różnych dzieł patrona imprezy oraz zapoznały się z ciekawostkami z życia poety i dramaturga.

Integracja przy wiankach

Grupa "ALLE BABKI" działająca przy Świetlicy w Stykowie, zorganizowała dla swoich członków i sympatyków imprezę integracyjną w dniu 24.06.2017 roku na boisku w Stykowie, połączoną z tradycyjnym puszczaniem wianków na wodę z racji Nocy Świętojańskiej. Gościem imprezy był Zespół "JARZĘBINA" z sąsiedniego Dziurowa.

Świetlicowy teatrzyk w Stykowie

8 czerwca w Świetlicy w Stykowie odbyło się ostatnie przed wakacjami przedstawienie teatralne. Tym razem licznie zgromadzona widownia obejrzała bajkę "O rybaku i złotej rybce".

Dzień Babci

Stykw Dzie Babci 20.01.2017

W dniu 20.01.2017 r. w Świetlicy w Stykowie, spotkały się 22 osoby aby wspólnie świętować Dzień Babci.
Przy stołach zapełnionych smakołykami, zasiadły panie z grupy Alle Babki oraz goście. Cała uroczystość trwała ponad cztery godziny. Nikomu nie spieszyło się do domu, bo trudno było opuścić przyjaciół i wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej...

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.