^Powrót na górę

Ferie w Świetlicy w Stykowie i Krynkach

W czasie ferii w Świetlicy w Stykowie, podopieczni najczęściej korzystali z gier i zabaw świetlicowych oraz komputerów

Grupa ALLE BABKI w czasie fierii gościła Kabaret "Z Różą" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Starachowic oraz obejrzała film pt. "Bóg nie umarł 2" W Krynkach uczestnicy zajęć najchętniej malowali kolorowanki oraz korzystali ze stanowisk komputerowych Ferie w Świetlicy w Stykowie zakończyły się teatrzykiem dla dzieci pt. "Bocian i Żabka" w wykonaniu aktorów z Krakowa oraz projekcją filmu dla osób dorosłych

Wieczór z Wyspiańskim

W piątek 17 listopada, działająca przy Świetlicy w Stykowie grupa ALLE BABKI zorganizowała wieczorek poświęcony twórczości Stanisława Wyspiańskiego, który był patronem tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. 21 pań, które uczestniczyły w tym spotkaniu, czytały fragmenty różnych dzieł patrona imprezy oraz zapoznały się z ciekawostkami z życia poety i dramaturga.

Integracja przy wiankach

Grupa "ALLE BABKI" działająca przy Świetlicy w Stykowie, zorganizowała dla swoich członków i sympatyków imprezę integracyjną w dniu 24.06.2017 roku na boisku w Stykowie, połączoną z tradycyjnym puszczaniem wianków na wodę z racji Nocy Świętojańskiej. Gościem imprezy był Zespół "JARZĘBINA" z sąsiedniego Dziurowa.

Świetlicowy teatrzyk w Stykowie

8 czerwca w Świetlicy w Stykowie odbyło się ostatnie przed wakacjami przedstawienie teatralne. Tym razem licznie zgromadzona widownia obejrzała bajkę "O rybaku i złotej rybce".

Dzień Babci

Stykw Dzie Babci 20.01.2017

W dniu 20.01.2017 r. w Świetlicy w Stykowie, spotkały się 22 osoby aby wspólnie świętować Dzień Babci.
Przy stołach zapełnionych smakołykami, zasiadły panie z grupy Alle Babki oraz goście. Cała uroczystość trwała ponad cztery godziny. Nikomu nie spieszyło się do domu, bo trudno było opuścić przyjaciół i wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Stykowie - podwójne świętowanie

IMG 5613Tegoroczne Andrzejki które urządzono w Świetlicy w Stykowie, były podwójnym powodem do świętowania. To również pierwsza rocznica powstania "Alle Babek". To właśnie tą imprezą, równo rok temu, rozpoczęły swoją działalność Panie z grupy "Alle Babki" w Świetlicy w Stykowie. Spotkanie Andrzejkowe, stało się miłym wydarzeniem w czasie którego, przy śpiewie, rozmowach i pysznym, własnoręcznie przyrządzonym jedzeniu, spotkało się tu kilkanaście osób z tej grupy aby wspólnie świętować tę rocznicę.

Czytaj więcej...

Opowieść o Ukrainie

W Świetlicy CKiAL w Stykowie, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach, w dniu 17 listopada odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Cyganem, przewodnikiem turystycznym ze Starachowic, który w wyjątkowo barwny i ciekawy sposób opowiadał o soich podróżach na Ukrainę odbytych w ciągu minionych 5 lat. Opowieść ilustrowana była zdjęciami między innymi z Baru i Odessy. Licznie zgromadzona widownia mogła być w pełni usatysfakcjonowana.

Wieczór z Henrykiem Sienkiewiczem w Stykowie

IMG 5570W czwartek w dniu 20.10.2016 r. w Świetlicy w Stykowie, zebrała się grupa 23 osób, które głośnym wspólnym czytaniem mało znanych nowel naszego wieszcza, wpisały się w obchody roku Henryka Sienkiewicza.
Krótkie przedstawienie życia prywatnego, społecznego i artystycznego Henryka Adama Aleksandra Piusa Sienkiewicza herbu Oszyk, używającego pseudonim „Litwos”, rozpoczęło Wieczór z Henrykiem Sienkiewiczem w świetlicy w Stykowie. Wśród gości zaproszonych, były Panie Barbara Prokop i Maria Gębarska oraz Pan Tomasz Margula. Spotkanie trwało ponad 3 godziny.

Czytaj więcej...

Zajęcia popołudniowe w Świetlicy w Stykowie

logoKilka tygodni temu powróciły do Świetlicy w Stykowie, zawieszone na okres przerwy wakacyjnej, zajęcia językowe. Chętni spotykają się w świetlicy co tydzień w piątkowe popołudnia (od godziny 18.00), ucząc się tu języka angielskiego.

Wytrwałość i dobry chumor - oto z czym przychodzą na zajęcia Panie z grupy "Alle Babki". Zajęcia językowe, prowadzi Pani Małgorzata Kusiak.

Czytaj więcej...

Kawa, słodkości i poezja

IMG 0938W miniony piątek tj. 20 maja 2016 r. w Świetlicy w Stykowie, Panie z Grupy "Alle Babki", zorganizowały Wieczór Poezji Miłosnej.
Jak wiadomo nie samą pracą człowiek żyje. A jeśli tak się dzieje to znak, że coś w życiu tracimy.
Poezja jest jednym z tych elementów, które pozwalają w tym naszym dzisiejszym rozreklamowanym, rozkrzyczanym i pędzącym za zyskami świecie, zatrzymać się choćby na chwilę w ciszy i skupieniu.
Takie spotkanie, pozwala z trochę innej strony zobaczyć tę naszą rzeczywistość w której istniejemy, poruszmy się i jesteśmy.

Czytaj więcej...

Świetlicowe Urodziny-Niespodzianka

IMG 0691W Świetlicy w Stykowie nie tylko się uczymy, bawimy, szkolimy czy zdobywamy sprawności językowe. Spotykają się tu ludzie z różnych grup wiekowych. Umiemy również z radością świętować. Zwłaszcza, gdy jest ku temu okazja. A taką, niewątpliwie są urodziny przyjaciół. Te żywe więzi przyjaźni, uwidaczniają się niekiedy w świetlicy i są bardzo śliczne. Jedno z takich zdarzeń, dzięki szybkiej reakcji fotografa, możemy obejrzeć na obrazach poniżej.

Czytaj więcej...

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.