^Powrót na górę

"CALINECZKA" w Świetlicy w Kuczowie

Ostatni w 2017 roku teatrzyk świetlicowy zaprezentowany został w piątek 17 listopada w Świetlicy w Kuczowie. Była to bajka "CALINECZKA" w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego "ART-RE" z Krakowa.

Kończą się wakacje w Świetlicy w Kuczowie

W czasie kończących się wakacji, Świetlica w Kuczowie oferowała swoim podopiecznym wiele ciekawych zajęć. Między innymi na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały różne ozdoby, a w czasie zajęć kulinarnych, można było, poza nauką przyrządzania różnych prostych przekąsek, od razu na miejscu ich spróbować. Dla tych, którzy chcieli spróbować potyczek z igłą i nitką, były również zajęcia z wyszywanek.

Wakacje w Świetlicy w Kuczowie zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i blokiem gier i zabaw poprowadzonych przez instruktora świetlicy.

Kolejne kulinarne przysmaki na Świetlicy w Kuczowie

Coraz więcej dzieci bierze aktywny udział w sobotnich zajęciach kulinarnych w Świetlicy w Kuczowie. Zaangażowanie i smaczny efekt końcowy kulinarnych poczynań dokonanych 10 czerwca widać na załączonych zdjęciach.

W Świetlicy w Kuczowie - oj działo się!

Sporo działo się ostatnio w Świetlicy w Kuczowie. Między innymi w przeddzień Dnia Matki dzieci wykonywały kolorowe upominki dla swoich mam. Przypuszczamy, że te motylki bardzo przypadły mamom do gustu.

Natomiast w Dniu Matki gościł w Świetlicy Teatr z Krakowa, a jego aktorzy zaprezentowali bajkę pt. "Stoliczku nakryj się". Liczna grupa małych widzów wraz ze swoimi mamami (i tatusiami też) świetnie się bawiła.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również organizowane w soboty zajęcia kulinarne. Tym razem w miniona sobotę pieczone były ciasteczka a w ostatnią smażone były naleśniki. Dzieci obiecały, że nabyte umiejętności wykorzystają w swoich domach pomagając rodzicom w przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny.

Wakacyjne zajęcia w Świetlicy w Kuczowie

W czasie wakacji w Świetlicy w Kuczowie odbywały się różne zajęcia. Między innymi w ramach zajęć plastycznych wykonywane było akwarium. Efekt pracy w załączonej galerii.

Piknik przed wakacjami na Świetlicy w Kuczowie

W dniu 29.06.2016 w Świetlicy w Kuczowie odbył się piknik dla podopiecznych świetlicy. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawach na świeżym powietrzu.Był tor przeszkód,poznali nową grę-bule.Był konkurs na największa bańkę mydlaną,rysunek kredą i hula-hop(kręcili nawet rodzice). Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek. Po wyczerpującej zabawie można było posilić się  kiełbaską z grilla .Tak miło rozpoczęte wakacje na pewno będą udane.

"Zajęcza chatka" na Świetlicy w Kuczowie

Z okazji Dnia Dziecka na Świetlicy w Kuczowie, aktorzy z krakowskiego Studia Teatralnego "Art-Re" zaprezentowali zebranej dziecięcej publiczności bajkę pt. "Zajęcza chatka". Barwne stroje, wesoła akcja i zabawy integracyjne z aktorami, podobały się zarówno dzieciom jak i mamom, które przybyły razem ze swoimi pociechami na przedstawienie.

Zapraszamy na kolejny teatrzyk

1.06.2016 r. z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci do Świetlicy w Kuczowie o godz. 17.00 na bajkę pt. "Zajęcza chatka" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego "ART-RE" z Krakowa.

Do Kuczowa wiosna przyszła wcześniej

Do Świetlicy w Kuczowie wiosna przyszła wcześniej, bo już 19 marca 2016 r. odbyło się tradycyjne wypędzenie zimy, a jej symbol, czyli Marzanna, została spalona w ogniu. Po dobrej zabawie, wyjątkowo smakowały kiełbaski upieczone nad ogniskiem.

 

Drugi tydzień ferii w Świetlicy w Kuczowie

Bogaty i atrakcyjny był program drugiego tygodnia ferii w Świetlicy w Kuczowie. Dla najmlodszych, największą atrakcją był bal karnawałowy, który odbył się 28.01.2016 r. Wcześniej dzieci, przygotowywały ozdobne ramki na zdjęcia z balu.

Natomiast 29.01.2016 roku, z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił w Świetlicy zespół "Jarzębina" z Dziurowa. W tym kolędowaniu uczestniczyła również pani Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

Ferie w Świetlicy w Kuczowie

Pierwszy tydzień ferii w Świetlicy w Kuczowie minął pod znakiem zajęć plastycznych, kulinarnych i zabaw świetlicowych. Wykonane prace przyozdobiły Świetlicę, a smakowite wypieki wprawiły naszych podopiecznych w znakomity nastrój co widać na załączonych zdjęciach.  

Natomiast w drugim tygodniu zapraszamy na dwie imprezy rozrywkowe - koncert kolęd i zabawę choinkową. Szczegóły na plakatach.

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.