^Powrót na górę

Rubinowy Książę na Świetlicy w Brodach

Bardzo nieliczna grupa dzieci obejrzała ostatni w tym roku świetlicowy teatrzyk zaprezentowany przez aktorów z Krakowa. Była to bajka pt. "Rubinowy Książę". Mamy nadzieję, że w nadchodzące ferie zimowe, kiedy ponownie zaprosimy dzieci do świetlicowego teatru, widownia będzie znacznie liczniejsza.

Ostatni w tym roku teatrzyk

21 grudnia 2016 r. (środa) zapraszamy dzieci do Świetlicy w Brodach na ostatni w tym roku teatrzyk. Będzie to bajka "RUBINOWY KSIĄŻĘ". Początek o godz. 16.30. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Patriotyczne śpiewanie na Świetlicy

14 listopada 2016 roku na Świetlicy w Brodach odbył się II Gminny Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Wystąpiło 32 wykonawców, którzy solo i w zespołach zaśpiewali 21 piosenek. Komisja artystyczna pod przewodnictwem Miłosza Weimana oceniła że w kategorii solistów najlepiej zaprezentowała się Marta Miller z Gimnazjum w Krynkach wykonując piosenkę pt. "Śpiewka 1920". Wyróżniono również: Julię Wiącek ze Stawu Kunowskigo - II miejsce oraz Cypriana Kosmalę (SP Styków), Emilię Nowak (SP Krynki) i Wiktorię Kwarciak (PG Krynki) - III miejsca. W kategorii zespołów zdaniem komisji najlepiej zaprezentował się zespół "Mali wojacy" ze Szkoły w Stykowie w składzie: Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Piotr Kalisz, Igor Piętak, Maciej Klepacz oraz duet Agnieszka Różycka i Kinga Klepacz z Gimnazjum w Rudzie. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy oraz paczki ze słodyczami ufundowane przez CKiAL. 

Narodowe Czytanie w Świetlicy w Brodach

W odpowiedzi na apel Prezydenta RP, w związku z ogłoszonym rokiem sienkiewiczowskim, Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach wraz z Centrum Kultury zorganizowały w Świetlicy w Brodach publiczne czytanie fragmentów powieści "QUO VADIS". Przygotowane teksty czytali wyróżniający się czytelnicy Biblioteki, przedstawiciele władz samorządowych, oświaty i inne chętne osoby. Łącznie przeczytano 11 fragmentów książki. W przerwie wystąpiły dziewczęta z zespołu "ALTEREGO". Odbył się również wernisaż wystawy prac malarskich i grafiki pochodzącej ze Stykowa Anety Nowak.

Wakacyjna FIFA w Świetlicy w Brodach

Wakacje w Świetlicy w Brodach rozpoczęły się od turnieju w Grę FIFA 2016. Wzięło w nim udział 8 zawodników. Zwyciężył Dawid Stachuczy, który w meczu finałowym pokonał Pawła Mazura 6 : 5. Trzecie miejsce zajął Norbert Kosmala, który pokonał Jakuba Nowaka 4 : 2. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Cząstka, Karol Flasiński, Jakub Góralski i Kacper Kurek.

Kolejne warsztaty kosmetyczne

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kosmetyczne prowadzone w Świetlicy w Brodach przez konsultantki kosmetyków Mary Kay. Ostatnie odbyły się 4.07. Dotyczyły pielęgnacji skóry, sztuki tworzenia makijażu oraz zabiegu tzw. "satynowych dłoni". Kolejne warsztaty 9.08.2016 r. o godz. 18.00 w Świetlicy w Brodach. Zapraszamy

Do zobaczenia po wakacjach

16.06.2016 roku w Świetlicy w Brodach podsumowany został rok działalności dziecięcej grupy tanecznej. Od instruktorki Elizy Sucheckiej-Sieroń, przy wspólnej zabawie i słodkim poczęstunku, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Do zobaczenia we wrześniu po wakacjach.

Świętowaliśmy Dzień Matki

27.05.2016 r. na Świetlicy w Brodach odbył się wieczorek z okazji Dnia Matki. Wystąpiły w nim grupy artystyczne działające przy CKiAL, m.in.: Dziecięcy Zespół Taneczny, który poza układem tanecznym zaprezentował pokaz mody,  Zespół "ALTER-EGO" z gitarzystą Konradem Gęburą, Duet Wokalny ze Świetlicy w Stykowie, grupa taneczna "FASCYNACJA", która poza układami tanecznymi, recytowała okolicznośce wiersze oraz Julia Dudek, której akompaniował Miłosz Wejmann. Spotkanie z okazji Dnia Matki przygotowała instruktorka świetlicy Eliza Suchecka-Sieroń.

Kolejne przedstawienie na Świetlicy w Brodach

28 kwietnia 2016 roku na Świetlicy w Brodach po raz kolejny dzieci świetnie bawiły się, oglądając teatrzyk pt. "O dwóch takich co ukradli księżyc". Wyjątkowo dynamiczne przedstawienie, wciągnęło widownię do zabawy oraz żywiołowych reakcji. Przedstawienie zakończyło się wspólnym zdjęciem z aktorami ze Studia ART-RE z Krakowa.

Jutro teatrzyk w Brodach

W czwartek 28.04.2016 r. o godz. 17.00 w Świetlicy w Brodach, po raz kolejny spotkamy się z aktorami Studia "ART-RE" z Krakowa, którzy zaprezentują bajkę pt. "O dwóch takich co ukradli księżyc". Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny.

Dzień Kobiet w Świetlicy w Brodach

Zapraszamy na akademię z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, która odbędzie się w Świetlicy w Brodach w dniu 4 marca 2016 roku o godz. 17.00. Będą występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, słodkie "co nieco" oraz prezentacja kosmetyków firmy "Mary Kay". 

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.