^Powrót na górę

Wkrótce Mikołajki

Tradycyjnie jak co roku, Świetlica w Brodach organizuje dla dzieci spotkanie ze Św. Mikołajem. Zapraszamy w dniu 6.12.2018 r. o godz. 17.00. Paczkę dla dziecka, którą wręczy Mikołaj, należy dostarczyć do Świetlicy najpóźniej w dzień imprezy. Kontakt 41-271-13-31. Zapraszamy.

Ostatnie teatrzyki przed wakacjami

Mamy już za sobą ostatnie przed wakacjami przedstawienia teatrzyków dla dzieci. 29 maja w Brodach dzieci bawiły się oglądając bajkę pt. "Smok Wawelski"

Natomiast 7 czerwca w Kuczowie była to bajka pt. "Świnki trzy"

Piesi turyści w CKiAL

11 kwietnia do Świetlicy w Brodach w godzinach przedpołudniowych dotarła grupa turystów ze Starachowic, którzy pieszo wędrowali po gminie Brody. Korzystając z chwili odpoczynku, wysłuchali opowieści o działalności Centrum Kultury oraz informacji o mniej znanych miejscach na terenie gminy Brody. Grupę prowadził pan Andrzej Cygan, a wędrowcy, to głównie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach.

Ferie w Świetlicy w Brodach

We wtorek, 13.02. - odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci, które przygotowywały kartki na Walentynki. W przerwach pomiędzy wykonywaniem plastycznych czynności można było pograć w X-boxa i gry planszowe.

6 zawodników przystąpiło do turnieju w grę FIFA 2018 na platformę X-BOX. Turniej rozgrywany był na zasadzie każdy - z każdym. Zwyciężył Konrad Brodnicki, przed Czarkiem Chrząstowskim i Łukaszem Ciorochem. Kolejne miejsca zajęli: Kacper Roman, Wojtek Żeber i Oskar Bujak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy Sporym powodzeniem cieszył się "salon piękności". Dziewczęta przy pomocy instruktorki, wykonywały makijaże i inne czynności pielęgnacyjne, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach Spora grupa dzieci oglądała filmy animowane na dużym ekranie Ferie w Świetlicy zakończyły się teatrzykiem pt. "Złota rybka" w wykonaniu aktorów z Krakowa

Rubinowy Książę na Świetlicy w Brodach

Bardzo nieliczna grupa dzieci obejrzała ostatni w tym roku świetlicowy teatrzyk zaprezentowany przez aktorów z Krakowa. Była to bajka pt. "Rubinowy Książę". Mamy nadzieję, że w nadchodzące ferie zimowe, kiedy ponownie zaprosimy dzieci do świetlicowego teatru, widownia będzie znacznie liczniejsza.

Ostatni w tym roku teatrzyk

21 grudnia 2016 r. (środa) zapraszamy dzieci do Świetlicy w Brodach na ostatni w tym roku teatrzyk. Będzie to bajka "RUBINOWY KSIĄŻĘ". Początek o godz. 16.30. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Patriotyczne śpiewanie na Świetlicy

14 listopada 2016 roku na Świetlicy w Brodach odbył się II Gminny Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych dla szkół podstawowych i gimnazjów. Wystąpiło 32 wykonawców, którzy solo i w zespołach zaśpiewali 21 piosenek. Komisja artystyczna pod przewodnictwem Miłosza Weimana oceniła że w kategorii solistów najlepiej zaprezentowała się Marta Miller z Gimnazjum w Krynkach wykonując piosenkę pt. "Śpiewka 1920". Wyróżniono również: Julię Wiącek ze Stawu Kunowskigo - II miejsce oraz Cypriana Kosmalę (SP Styków), Emilię Nowak (SP Krynki) i Wiktorię Kwarciak (PG Krynki) - III miejsca. W kategorii zespołów zdaniem komisji najlepiej zaprezentował się zespół "Mali wojacy" ze Szkoły w Stykowie w składzie: Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Piotr Kalisz, Igor Piętak, Maciej Klepacz oraz duet Agnieszka Różycka i Kinga Klepacz z Gimnazjum w Rudzie. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy oraz paczki ze słodyczami ufundowane przez CKiAL. 

Narodowe Czytanie w Świetlicy w Brodach

W odpowiedzi na apel Prezydenta RP, w związku z ogłoszonym rokiem sienkiewiczowskim, Gminna Biblioteka Publiczna w Brodach wraz z Centrum Kultury zorganizowały w Świetlicy w Brodach publiczne czytanie fragmentów powieści "QUO VADIS". Przygotowane teksty czytali wyróżniający się czytelnicy Biblioteki, przedstawiciele władz samorządowych, oświaty i inne chętne osoby. Łącznie przeczytano 11 fragmentów książki. W przerwie wystąpiły dziewczęta z zespołu "ALTEREGO". Odbył się również wernisaż wystawy prac malarskich i grafiki pochodzącej ze Stykowa Anety Nowak.

Wakacyjna FIFA w Świetlicy w Brodach

Wakacje w Świetlicy w Brodach rozpoczęły się od turnieju w Grę FIFA 2016. Wzięło w nim udział 8 zawodników. Zwyciężył Dawid Stachuczy, który w meczu finałowym pokonał Pawła Mazura 6 : 5. Trzecie miejsce zajął Norbert Kosmala, który pokonał Jakuba Nowaka 4 : 2. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Cząstka, Karol Flasiński, Jakub Góralski i Kacper Kurek.

Kolejne warsztaty kosmetyczne

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kosmetyczne prowadzone w Świetlicy w Brodach przez konsultantki kosmetyków Mary Kay. Ostatnie odbyły się 4.07. Dotyczyły pielęgnacji skóry, sztuki tworzenia makijażu oraz zabiegu tzw. "satynowych dłoni". Kolejne warsztaty 9.08.2016 r. o godz. 18.00 w Świetlicy w Brodach. Zapraszamy

Do zobaczenia po wakacjach

16.06.2016 roku w Świetlicy w Brodach podsumowany został rok działalności dziecięcej grupy tanecznej. Od instruktorki Elizy Sucheckiej-Sieroń, przy wspólnej zabawie i słodkim poczęstunku, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Do zobaczenia we wrześniu po wakacjach.

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.