^Powrót na górę

Superpuchar wręczony.

W piątek podczas zakończenia roku szkolnego po raz drugi został wręczony superpuchar za osiągnięte wyniki w sporcie międzyszkolnym. W roku szkolnym 2017/18 najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie, którzy w 13 rozegranych zawodach zdobyli 373 punkty. Kolejne miejsca zajęły zawodniczki i zawodnicy z następujących szkół:  2. Krynki, 3. Adamów, 4. Dziurów, 5. Brody, 6. Lubienia, 7. Lipie i 8. Staw Kunowski. Puchar wręczył Dyrektor CKiAL w Brodach.

Dziecięcy turniej.

12 czerwca w hali sportowej w Krynkach odbył się Turniej Gier i Zabaw Ruchowych dla uczniów szkół podstawowych klas I - III. Do rywalizacji przystąpiły dziewczynki i chłopcy z sześciu szkół naszej gminy. Dzieciaki brały udział w dziewięciu konkurencjach, w których za zajęte w kolejności od pierwszego do szóstego miejsca otrzymywały odpowiednią ilość punktów. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Stykowie zdobywając 84pkt. Kolejne miejsca: 2. Krynki - 76pkt., 3. Adamów - 64pkt., 4. Lubienia - 60pkt., 5. Dziurów - 54pkt., 6. Brody - 47pkt.

Bieganie pod zaporą.

30 maja 2018 r. przy stadionie w Brodach odbyły się XXVI Indywidualne Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem Biegów było Centrum Kultury w Brodach oraz Szkolny Związek Sportowy. W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół z: Adamowa, Brodów, Dziurowa, Lipia, Lubieni, Krynek i Stykowa. Na podium w poszczególnych rocznikach stanęli: Rocznik 2008 - Dziewczęta: 1. Amelia Barańska (Krynki), 2. Julia Janiec (Lubienia), 3. Agata Olszewska (Styków). Chłopcy: 1. Igor Janiec (Krynki), 2. Dawid Kosztowniak (Brody), 3. Patryk Mężyk (Dziurów). Rocznik 2007 - Dziewczęta:  Natalia Orczyk (Styków), 2. Małgorzata Jurczenia (Styków), 3. Wiktoria Kwiecień (Styków). Chłopcy: 1. Michał Kołodziejczyk (Styków), 2. Tomasz Duda (Brody), 3. Patryk Brzoza (Lubienia). Rocznik 2006 - Dziewczęta: 1. Karolina Kumor (Krynki), 2. Kamila Stachuczy (Brody), 3. Wiktoria Bujnowska (Adamów). Chłopcy: 1. Wiktor Barański (Lubienia), 2. Antoni Świtoń (Krynki), 3. Kacper Łodej (Lipie). Rocznik 2005 - Dziewczęta: 1. Klaudia Kowalska (Brody), 2. Oliwia Świrta (Krynki), 3. Julia Gawarecka (Lubienia). Chłopcy: 1. Jan Wiecha (Styków), 2. Jakub Kępa (Adamów), 3. Piotr Kalisz (Styków). Rocznik 2004 - Dziewczęta: 1. Pola Imielińska (Brody), 2. Anita Mokrzańska ( Adamów), 3. Roksana Pucuła (Brody). Chłopcy: 1. Krystian Ślifierz (Styków), 2. Maciej Wójcik (Adamów), 3. Piotr Salwa (Brody). Medale i dyplomy ufundowane przez CKiAL wręczyła Wójt Gminy Brody pani Marzena Bernat. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami przez organizatora zawodów.

Zawody la.

10 maja przy szkole w Krynkach odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym, czyli; bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. W zawodach wzięły udział dziewczynki i chłopcy z roczników 2006 i mł. W kategorii dziewcząt najlepsze były reprezentantki szkoły podstawowej z Krynek uzyskując 559pkt. kolejne miejsca zajęły: 2. Styków, 3. Dziurów, 4. Lipie i Brody. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła KROLINA KUMOR z Krynek 202pkt. Kategorię chłopców wygrali zawodnicy z Adamowa uzyskując 365pkt. 2. Krynki, 3. Dziurów, 4. Styków, 5. Lipie. Indywidualnie najwięcej punktów zdobył DAWID MĄKA z Krynek 100pkt.

Piłka ręczna.

Tuż przed świętami wielkanocnymi w hali w Krynkach odbył się turniej w piłce ręcznej. W zawodach wzięły udział reprezentacje sześciu szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt po zaciętym meczu w finale Styków pokonał Brody 1 : 0 i zajął pierwsze miejsce. Klasyfikacja dziewcząt: 1. Styków ( Natalia Olesińska, Nina Kusiak, Marta Kozieł, Nadia Kania, Aleksandra Kruk, Andżelika Walkiewicz, Wiktoria Kwiecień, Julia Szast - opiekun Małgorzata Tomczyńska), 2. Brody. 3. Krynki, Adamów. 4. Dziurów , Lubienia. W kategorii chłopców w finale Krynki pokonały drużynę ze Stykowa zajmując tym samym pierwsze miejsce. Klasyfikacja chłopców: 1. Krynki ( Mikołaj Kowalski, Antoni Świtoń, Igor Sołtysik, Ernest Bastrzyk, Łukasz Cioroch, Tomasz Jagieła, Eryk Sieroń, Jakub Słyk - opiekun Artur Góra), 2. Styków, 3. Lubienia, Adamów, 4. Dziurów, Brody.

Mini Piłka Ręczna.

W piątek 23 marca w hali sportowej w Krynkach odbyły się zawody szkolne w mini piłce ręcznej dla uczniów klas I - III. W kategorii dziewcząt rywalizację wygrały reprezentantki ZPO w Stykowie (Zuzanna Walkiewicz, Blanka Kania, Amelia Turek, Agata Olszewska, Izabela Walkiewicz, Aleksandra Sieroń - opiekun Małgorzata Tomczyńska). Kolejne miejsca zajęły: 2. Dziurów, 3. Krynki, 4. Adamów, 5. Brody. W kategorii chłopców: 1. Staw Kunowski ( Bartosz Kwiatkowski, Szymon Cieślik, Jakub Słomiński, Kacper Łata, Stanisław Dryja, Bartłomiej Makowski - opiekun Iza Komar), 2. Adamów, 3. Dziurów, 4. Styków, 5. Krynki, 6. Brody.

Tuż przed feriami w hali sportowej w Krynkach odbyły się zawody w mini piłce ręcznej dla roczników 2007 i mł. W zawodach wystartowali reprezentanci czterech szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajął Styków, 2. Krynki, 3. Dziurów. (skład Stykowa: Wiktoria Kwiecień, Zuzanna Walkiewicz, Iza Walkiewicz, Agata Olszewska, Julia Szast, Małgorzata Jurczenia, Nikola Serafin). W kategorii chłopców: 1. Styków, 2. Krynki, Staw Kunowski, 3. Dziurów. (skład Stykowa: Jakub Jeśko, Mateusz Olesiński Marek Olesiński, Michał Rycombel, Michał Kołodziejczyk). Obie drużyny do zawodów przygotowała Pani Małgorzata Tomczyńska.

Szkoła Podstawowa z Dziurowa znów najlepsza.

We wtorek 16 stycznia w hali sportowej w Krynkach odbyły się zawody w mini piłce siatkowej dla szkół podstawowych w kategorii dziewcząt, w których wystartowało pięć szkół. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Wszystkie swoje mecze wygrały dziewczęta reprezentujące SP Dziurów. Grając w składzie: Aleksandra Wrona, Aleksandra Stępniewska, Julia Krzowska i Amelia Samiec zajęły pierwsze miejsce. Do zawodów zostały przygotowane przez Panią Edytę Świtoń. Klasyfikacja zawodów: 1. Dziurów, 2. Adamów, 3. Styków, 4. Brody, 5. Krynki.

SP z Dziurowa mistrzem.

We wtorek 9 stycznia w sali gimnastycznej ZPO w Stykowie odbył się turniej mini piłki siatkowej dla szkół podstawowych w kategorii chłopców. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszą wygrali chłopcy z Dziurowa, drugą z Adamowa. Obie reprezentacje spotkały się w finale tych zawodów. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Dziurowa pokonując swoich rywali 2 : 0. Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. Dziurów, 2. Adamów, 3. Krynki, 4. Brody, 5. Lubienia i Styków. Drużyna z Dziurowa, którą do zawodów przygotowała  Pani Edyta Świtoń wystąpiła w składzie: Filip Bębas, Jakub Łukaski, Eryk Kania, Bartosz Nowak, Jan Bidziński.

Szkolne zawody w tenisie stołowym.

4 grudnia w hali sportowej w Krynkach odbył się drużynowy turniej tenisa stołowego dla uczniów szkół podstawowych. Tabela w kategorii dziewcząt: 1. Lipie, 2.Adamów, 3. Styków, 4. Krynki, 5. Lubienia, Tabela w kategorii chłopców: 1. Lubienia, 2. Lipie, 3. Krynki, Adamów, 4. Styków.

Mini piłka dla maluchów.

W piątek 25 listopada w hali sportowej w Krynkach odbyły się zawody szkolne w mini piłce nożnej dla uczniów z roczników 2008 i mł. Wyniki w kategorii dziewcząt: Staw Kunowski - Krynki I 0 : 1, Krynki I - Krynki II 4 : 0, Staw Kunowski - Krynki II 0 : 0. TABELA: 1. Krynki I, 2. Staw Kunowski, 3. Krynki II. W drużynie Krynki I wystąpiły: Zuzanna Jędrzejewska, Ola Sala, Karolina Majecka, Martyna Kaczor, Amelia Barańska, Marysia Zając. Wyniki w kategorii chłopców: Krynki I - Styków 1 : 1, Dziurów - Krynki II 0 : 1, Styków - Dziurów 0 : 1, Staw Kunowski - Krynki I 0 : 2, Dziurów - Staw Kunowski 1 : 1, Krynki II - Styków 0 : 2, Staw Kunowski - Krynki II 1 : 2, Krynki I - Dziurów 2 : 3, Krynki II - Krynki I 1 : 4, Styków - Staw Kunowski 1 : 1. TABELA: 1. Dziurów, 2. Krynki I, 3. Krynki II, 4. Styków, 5. Staw Kunowski. Drużyna z Dziurowa wystąpiła w składzie: Konrad Cieśla, Mikołaj Łukawski, Paweł Piotrowski, Bartosz Stachura, Maciej Zemła oraz jedna dziewczynka Lena Główka.

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.