^Powrót na górę

SENIORZY w AKCJI

Pierwsza wycieczka w ramach projektu

Pierwsza wycieczka w ramach projektu odbyła się w sobotę 12.11.2018 roku na trasie STYKÓW Świetlica - KUCZÓW - DZIURÓW Kapliczka Św. Jana Nepomucena - STYKÓW boisko - STYKÓW Świetlica. Długość - 5 km. Mapa trasy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy pieknej słonecznej pogodzie, wyruszyliśmy po krótkim instruktażu na zaplanowaną trasę. Ponad 25-osobowa grupa dotarła pod kapliczkę ok. godz. 16.00. Tam czekało na nas jeszcze ok. 15 osób, które bądź nie mogły maszerować, bądź byli to mieszkańcy Dziurowa, którzy przyszli spotkać się z nami. W związku z tym, że wycieczka odbywała się w przeddzień 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, postanowiliśmy ropocząć nasze spotkanie pod kapliczką od odśpiewania hymnu państwowego. 

https://www.youtube.com/watch?v=6277ieNdp4Y&feature=youtu.be

Następnie wysłuchaliśmy informacji o Kapliczce, Św. Janie Nepomucenie i Dziurowie, którą przygotowała dla nas jedna z uczestniczek wycieczki.

https://www.youtube.com/watch?v=JFf8JLKxhA8&feature=youtu.be

Następnie wyruszyliśmy w kierunku boiska w Stykowie, gdzie urządziliśmy mały biwak i posililiśmy się kiełbaskami z grilla i innymi przekąskami. Tam też zaśpiewaliśmy kilka piosenek patriotycznych. Po krótkiej biesiadzie doszlismy do Świetlicy w Stykowie, gdzie marsz został rozwiązany. Poniżej zdjęcia z wycieczki

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.