^Powrót na górę

SENIORZY w AKCJI

Wycieczka do Rudy

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w miniona sobotę 23 lutego, odbyła się czwarta piesza wycieczka w ramach projektu SENIORZY w AKCJI. Tym razem trasa wiodła ze Stykowa do Rudy. Następna wycieczka zaplanowana jest wstępnie na 9 marca i będzie prowadziła ze Stykowa do Kościoła w Krynkach.  Poniżej trasa wycieczki do Rudy oraz zdjęcia

 

Druga wycieczka "Seniorów w Akcji"

Na drugą wycieczkę zapraszamy po ulicach wsi Jabłonna. Tam w centrum miejscowości stoi betonowy krzyż, o którym wielu ciekawych rzeczy dowiemy się na miejscu. Wymarsz ze Świetlicy w Stykowie w sobotę 18.11.2018 roku o godz. 15.00. Długość trasy ok. 5 km. Poniżej mapka marszu:

Pierwsza wycieczka w ramach projektu

Pierwsza wycieczka w ramach projektu odbyła się w sobotę 12.11.2018 roku na trasie STYKÓW Świetlica - KUCZÓW - DZIURÓW Kapliczka Św. Jana Nepomucena - STYKÓW boisko - STYKÓW Świetlica. Długość - 5 km. Mapa trasy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy pieknej słonecznej pogodzie, wyruszyliśmy po krótkim instruktażu na zaplanowaną trasę. Ponad 25-osobowa grupa dotarła pod kapliczkę ok. godz. 16.00. Tam czekało na nas jeszcze ok. 15 osób, które bądź nie mogły maszerować, bądź byli to mieszkańcy Dziurowa, którzy przyszli spotkać się z nami. W związku z tym, że wycieczka odbywała się w przeddzień 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, postanowiliśmy ropocząć nasze spotkanie pod kapliczką od odśpiewania hymnu państwowego. 

https://www.youtube.com/watch?v=6277ieNdp4Y&feature=youtu.be

Następnie wysłuchaliśmy informacji o Kapliczce, Św. Janie Nepomucenie i Dziurowie, którą przygotowała dla nas jedna z uczestniczek wycieczki.

https://www.youtube.com/watch?v=JFf8JLKxhA8&feature=youtu.be

Następnie wyruszyliśmy w kierunku boiska w Stykowie, gdzie urządziliśmy mały biwak i posililiśmy się kiełbaskami z grilla i innymi przekąskami. Tam też zaśpiewaliśmy kilka piosenek patriotycznych. Po krótkiej biesiadzie doszlismy do Świetlicy w Stykowie, gdzie marsz został rozwiązany. Poniżej zdjęcia z wycieczki

Rozpoczynamy projekt "SENIORZY w AKCJI"

NA ŚCIEŻKACH HISTORII I TRADYCJI – MARSZ PO WIEDZĘ I ZDROWIE to tytuł projektu z dotacją Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w działaniu SENIORZY w AKCJI. Realizatorem projektu będzie nieformalna grupa kobiet ALLE BABKI działająca przy Świetlicy w Stykowie pod kierunkiem animatorki ANNY KANIA. Instytucją wspierającą jest nasze Centrum Kultury. 

Projekt polegał będzie na zorganizowaniu min. 10 pieszych wycieczek po gminie Brody, których celem będą kapliczki przydrożne oraz miejsca pamięci związane z lokalną historią. Poniżej prezentujemy wstępny harmonogram wycieczek, ale może on być modyfikowany przez uczestników, którzy mogą zaproponować inne miejsca warte obejrzenia. Dodatkową atrakcją niektórych wycieczek będą specjalne pogadanki historyczne, spotkania integracyjne i okolicznościowe występy zespołów śpiewaczych. Pomiędzy wycieczkami, odbywać się będą spotkania grupy w Świetlicy, gdzie na bieżąco uzupełniana będzie wystawa fotograficzna z wycieczek oraz omawiany będzie ich dotychczasowy przebieg. Do udziału w wycieczkach zapraszamy wszystkie chętne osoby, nie tylko członkinie grupy ALLE BABKI. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci i młodzież pod opieką osób dorosłych, aby na żywo poznawać naszą historię. Każdy uczestnik wyposażony zostanie w kamizelkę odblaskową z logo akcji, a dzieci i młodzież w okolicznościowe czapeczki.

Po każdej wycieczce na stronie internetowej będziemy zamieszczać fotorelację z jej przebiegu.

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.