^Powrót na górę

PROJEKTY

W miniony piątek zakończyliśmy projekt "Marsz po wiedzę i zdrowie"

Wszystkim Miłośnikom Świeżego Powietrza dziekuję za udział projekcie "Cudze chwalicie, swego nie znacie - marsz po wiedzę i zdrowie". W ciągu dwóch miesięcy odbyliśmy siedem pieszych wycieczek po gminie Brody. Łączna długość tras to ponad 90 kilometrów. Średnio w każdej wycieczce wzięło udział ok. 20 osób. Osoby, które choć raz były na pieszej wycieczce, będą mogły w piątek 24.07.2015 r. wyjechać na basen termalny do Solca Zdroju płacąc tylko 28 zł za bilet wstępu - transport zapewniony. Zapisy na wyjazd do Solca Zdroju prowadzi pani Wiesława Wójcik w Urzędzie Gminy Brody tel. 41 271-12-31. Wyjazd z pod Urzędu Gminy o godz. 16.00 powrót ok 23.00. Zdjęcia z ostatniej wycieczki do Szkółki leśnej w Bekowinach, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt z udziałem Zespołu "Jarzębina" z Dziurowa.


Wycieczka do "Skałek w Adamowie"

Tym razem nasza wycieczka prowadziła z Brodów przez Rudę na Adamów do rezerwatu Skały pod Adamowem. Niektórych naszych stałych piechurów przestraszyła trochę niestabilna pogoda i jak na warunki lipca temperatura 15 stopni. Mimo to, ci którzy wyruszyli na trasę byli zadowoleni, tym bardziej, że wycieczka prowadzona była przez instruktorkę fitness, która przypomniała jak należy prawidłowo chodzić z kijkami. Już dziś zapraszam na ostatnią w wakacje wycieczkę, która będzie w najbliższy piątek. Pójdziemy najprawdopodobniej do Leśniczówki Kutery (choc to jeszcze nie przesądzone), gdzie będzie kilka niespodzianek dla uczestników. Jednocześnie dla osób, które choć raz wzięły udział w naszych marszach, gwarantujemy możliwość wyjazdu na baseny termalne do Solca Zdroju w dniu 24.07.2015 r. Ilośc miejsc ograniczona, więc to ostatnia szansa aby pojechać na basen.

Na piechotę do Kałkowa

W minioną sobotę, 27 czerwca, dość liczną grupą wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę-pielgrzymkę do Kałkowa - Godowa. Wystartowaliśmy z Kościoła w Krynkach. Do marszu przyłączyli się członkowie Stowarzyszenia "Rodzina". Po drodze w lesie nieopodal Gębic, odwiedziliśmy dwa miejsca pamięci, związane z dwukrotnym mordem dokonanym na miejscowej ludności przez hitlerowców w 1943 roku. W Sanktuarium w Kałkowie-Godowie wzięliśmy udział we Mszy Świętej, a nastepnie w powrotnej drodze, przy Leśniczówce Krynki, korzystając z gościny Pana Leśniczego, odpoczęliśmy i posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami przy ognisku. W godzinach popołudniowych, grupa wróciła do Krynek. Wkrótce odbędzie się ostatnia wycieczka w ramach realizowanego projektu "Cudze chwalicie swego nie znacie - marsz po wiedzę i zdrowie" dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W związku z dużym jak na nasze warunki zainteresowaniem tymi wycieczkami, juz myślimy o kolejnym projekcie, z ktorym chcielibyśmy wystartować po wakacjach. Poniżej zdjęcia z wycieczki do Kałkowa-Godowa.

Piesza wycieczka do dębu i Leśniczówki na Klepaczach

W minioną sobotę 13.06. 2015 r.  odbyła się czwarta juz piesza wycieczka po gminie Brody w ramach projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Tym razem dotarliśmy do dębu nieopodal Leśniczówki Klepacze, gdzie wspólnie z pielgrzymami z parafii Krynki uczestniczyliśmy we Mszy Swiętej odprawionej w 100 rocznicę Mszy odprawionej w tym miejscu przez proboszcza Aksamitowskiego z Krynek, dla wysiedlonych w czasie I wojny światowej mieszkańców tej miejscowości. W casie tego spotkania obecny proboszcz Wojciech Zdon wygłosił pogadankę historyczną przybliżającą wydarzenia tamtych lat. Na polanie przy Leśniczówce zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami, a wiązankę pieśni i piosenek patriotycznych i wojskowych zaśpiewał Chór Męski z Krynek

Wycieczka przez Bór Kunowski

Trzecia wycieczka z cyklu "Marsz po wiedzę i zdrowie" odbyła sie w piątek 29.05.2015 roku na trasie Leśniczówka Połągiew - Bór Kunowski - Leśniczówka Połągiew. 25 osób przeszło w większości leśnymi drogami ok. 12 km, zatrzymując się przy pomniku w Borze Kunowskim, gdzie zapaliliśmy znicz i wysłuchaliśmy historii związanej z pacyfikacją tej wsi, ktora miała miesce 4 lipca 1943 roku. Na koniec wycieczki, przy stawach leżących nieopodal leśniczówki rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Następna wycieczka zaplanowana jest na 12 czerwca. Szczegóły wkrótce.

Spacer nad Kamienną

Druga wycieczka z cyklu "Marsz po wiedzę i zdrowie" odbyła się na trasie: Brody CKiAL - rzeka Kamienna (lewa strona) - Staw Kunowski - Krynki ul. Pastwiska i Zakanale - Brody CKiAL. Poświęcona była ona ekologii i ochronie środowiska. Zwróciliśmy szczególną uwagę na zdewastowany teren po wydobytym piachu, na ślady bytności bobrów oraz oddziaływanie na środowisko zlokalizowanych na trasie tartaków . Poza tym wspaniała zieleń, cisza nad rzeką (poza śpiewającymi ptakami) i wspaniałe zapachy kwitnących drzew i krzewów. Następna wycieczka w kolejny piątek, 29.05.2015 r. Tym razem zbiórka o godz. 17.00 przy Leśniczówce Połągiew na ul. Akacjowej w Brodach. Pójdziemy na Bór Kunowski do pomnika i poprzez Kitowiny powrócimy do leśniczówki. Tu będzie nieszpodzianka dla uczestników. Zapraszamy już dziś.

Rozpoczęliśmy piesze wycieczki po gminie Brody

W sobotę, 16 maja 2015 roku odbyła się pierwsza wycieczka w ramach projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie - marsz po wiedzę i zdrowie" Wędrowaliśmy na trasie Brody (boisko) - Ruda - Mały Staw (ognisko) - Brody Boisko. Zanim wyruszyliśmy na trasę, odbyła się nauka chodzenia z kijkami.  Nad Malym Stawem odbył się pokaz jazdy samochodów terenowych zaprezentowany przez członków Klubu "WERTEP" Brody. Najodważniejsze panie mogły przejechać terenową trasę, co przyniosło im wiele emocji. Już dziś zapraszamy na następną wycieczkę która odbędzie się w piątek 22.05.2015 r. od godz. 17.00 na trasie: CKiAL Brody (Radomska 34) - lewy brzeg rzeki Kamienna - Staw Kunowski - Krynki ul. Pastwiska, Zakanale - Brody CKiAL. Jej celem będzie obserwowanie fauny i flory rzeki Kamienna.

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE - MARSZ PO WIEDZĘ I ZDROWIE

Realizator projektu: grupa nieformalna "Klub Miłośników Świeżego Powietrza" w Brodach działająca pod patronatem CKiAL Brody i  Stowarzyszenia "Brody nad Kamienną"

Uczestnicy projektu: dorośli i młodziez pow. 16 roku życia. Młodsi mogą brac udział pod opieką osoby dorosłej.

Działania w projekcie: organizacja 6 wycieczek pieszych po gminie Brody.

Czytaj więcej...

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.