^Powrót na górę

Kolędowy koncert Orkiestry Dętej

21 stycznia 2018 roku ORKIESTRA DĘTA Centrum Kultury w Brodach grała kolędy w Kościele w Krynkach na Mszy Świętej oraz krótki kolędowy recital bezpośrednio po jej zakończeniu. Spora grupa słuchaczy, gromkimi brawami nagrodziła muzyków.

Orkiestra gra ponownie

Po okresie zawieszenia działalności, Gminna Orkiestra Dęta wznowiła w lipcu 2016 roku próby. Celem jest przygotowanie programu na Dożynki POwiatowo-Gminne, które odbędą się w Brodach w dniu 18 września 2016 roku. Orkiestra działa tak jak w latach poprzednich pod kierunkiem kapelmistrza Jerzego Kłonicy. Próby orkiestry w czwartki w Świetlicy w Brodach o godz. 20.00. Chętnych zapraszamy.

Orkiestra zawiesiła działalność

Z początkiem 2015 roku, Gminna Orkiestra Dęta zawiesiła działalność. Powodem zawieszenia, była zbyt niska frekwencja na próbach oraz decyzja kilku kluczowych muzyków o rezygnacji z gry w orkiestrze. Liczymy, że być może w nieco zmienionej formie, uda się jeszcze w przyszłości orkiestrę reaktywować. 

GMINNA ORKIESTRA DĘTA

Logo Gminnej Orkiestry Dętej

Gminna Orkiestra Dęta powstała z inicjatywy Wójta Gminy Andrzeja Przygody w lutym 2009 roku. Pierwsze próby rozpoczęły się w czerwcu pod kątem przygotowania repertuaru na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbyły się w Brodach w dniu 6.09.2009 roku.
To był debiut Orkiestry.Kapelmistrzem orkiestry jest Jerzy Kłonica z Kunowa, natomiast w czasie występów, często orkiestrą dyryguje Wójt Andrzej Przygoda.

Pierwsze próby orkiestry, pierwsze występy i przymiarka mundurów

  

Orkiestra grała kolędy w Kościele w Stykowie

W niedzielę, 2.02.2014 r. Gminna Orkiestra Dęta wystapiła z koncertem kolęd w Kościele w Stykowie. W czasie Mszy Świętej o godz. 11 i po niej, muzycy zaprezentowali kilka kolęd i pastorałek. Niespodzianką dla zebranych słuchaczy była pastorałka "Panienka Maryja", która w części została odśpiewana przez Orkiestrę.

Wykonano © 2015. CKiAL Brody  Rights Reserved.